29.6.07

Blogi tegemine Blogger.com´is puust ja punaselt

Et teha endale blogspot blogi, on Sul kõigepealt vaja Google kontot, mille saad teha SIIN.


Kõigepealt tuleb sisestada oma toimiv meiliaadress ja valida salasõna. Pärast Google tingimustega nõustumist saadetakse Sulle e-mail lingiga, millele klikkides saab oma konto aktiveerida. Google "Minu konto" ("My Account") lehe vasemas servas kuvatakse Su isiklikud andmed, paremas teenused. Kõigepealt tuleb klikkida lehe paremas veerus kõige viimasele lingile "Veel..." ("More..."). Avanenud lehelt valida "Veebikolumnist" ("Blogger"), misjärel avaneb Blogger.com esileht.


Bloggeri esilehel tuleb kõigepealt end sisse logida. Läbi Google minnes on Su kasutajanimi juba kuvatud, sisestada tuleb ainult Su Google konto salasõna ning valida "Sign In". Seejärel valida "Greate Your Blog now".


Järgmisel lehel tuleb kirja panna blogija nimi, mida postides ja profiilis kuvatakse. Ka tuleb teha linnuke kasti ja nõustuda Bloggeri tingimustega.


Seejärel tuleb leht, kus klikkida lingile "Create Your Blog now". (Erinevates brauserites võib see leht ka vahele jääda.)


Sellel lehel tuleb oma blogile nimi valida (näit. Eesti aiablogid). Ka tuleb valida endale blogi aadress (url). Kas sellist url´i juba eelnevalt ei eksisteeri, saab kontrollida, kui vajutada lingile "Check Availability".

´

Kõige viimasel lehel saab valida oma blogi kujunduse "Choose a template". Lihtsalt linnuke kõige meelepärasema kujunduse juurde. Kujundust saab hiljem ka muuta, selleks on Bloggeris päris palju võimalusi.

´

"Your blog has been created!" Ja blogi ongi valmis.